Skip to main content

Na czym polega auto detailing i dlaczego nie należy mylić go z myjnią samochodową?

By 8 października 20205 grudnia, 2020Aktualności

Auto detailing cieszy się ogromną popularnością na świecie, nic zatem dziwnego, że i Polsce z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Na czym dokładnie polega auto detailing? Sprawdźcie ten artykuł!

Mycie auta a auto detailing

Doskonale prezentujący się samochód to marzenie niejednego fana czterech kółek. Czysty i zadbany pojazd, nawet mimo upływu lat może idealnie wyglądać i być dumą dla swojego właściciela.

Niemniej, aby to osiągnąć, nie zawsze wystarczy klasyczne mycie samochodu w popularnych myjniach. Oczywiście w ten sposób można pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń i plam na karoserii, jednak nie przyniesie to długotrwałych efektów.

Auto detailing to coś więcej niż zwykła myjnia samochodowa. To cały zestaw usług związanych z pielęgnacją pojazdu zarówno na zewnątrz auta, jak i w środku. Tego typu zabiegi przeprowadza się w dedykowanych punktach, jak na przykład w naszym studio, gdzie przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych i dostosowanych urządzeń spełnia się marzenia klientów o wyjątkowym wyglądzie ich samochodów.

Co wchodzi w zakres usług związanych z auto detailingiem?

Zakres usług związanych z auto detailingiem jest bardzo szeroki i obejmuje różnego rodzaju zabiegi przeprowadzane nie tylko na karoserii, ale również w środku samochodu.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o polerowaniu lakieru. Jest to jedna z najpopularniejszych usług, która przynosi spektakularne efekty. Pozwala usunąć zarysowania powstałe na karoserii, a także nadaje jej świeży wygląd i szklisty blask.

Obok polerowania wielu klientów decyduje się także na nałożenie powłoki ceramicznej, która chroni dodatkowo lakier przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV oraz ułatwia codzienną pielęgnację nadwozia. Alternatywą mogą być specjalistyczne bezbarwne folie ochronne, które z kolei zabezpieczają przed odpryskami, zarysowaniami i matowieniem karoserii.

Obok wymienionych wyżej usług, warto wspomnieć również m.in. o:

  • renowacji skór i tapicerek,
  • całościowej renowacji reflektorów,
  • precyzyjnych oczyszczeniu i odświeżeniu wnętrza,
  • przyciemnianiu szyb.

Każdy z tych zabiegów daje doskonałe efekty i sprawia, że samochód wygląda wyjątkowo.

Jeśli chcecie przeprowadzić auto detailing na Waszym samochodzie, zapraszamy serdecznie do wizyty w naszym studio. Świadczymy specjalistyczne usługi od wielu lat, a ugruntowana wiedza i doświadczenie sprawiają, że nasze grono zadowolonych klientów stale się poszerza. Zapraszamy!