Skip to main content

Co zyskujesz dzięki powłoce ceramicznej na samochodzie?

By 22 października 20205 grudnia, 2020Aktualności

Zadbany samochód to marzenie wielu osób. Aby utrzymać go w doskonałym stanie, warto rozważyć nałożenie powłoki ceramicznej na lakier. Czym dokładnie charakteryzuje się ten zabieg? Sprawdźcie ten artykuł!

Czym jest powłoka ceramiczna?

Auto detailing z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Jednym z często stosowanych zabiegów jest właśnie nakładanie powłoki ceramicznej na lakier.

Powłoka ceramiczna to bezbarwna warstwa specjalistycznej substancji, którą implikuje się na karoserię. Ściśle wnika w lakier i jego strukturę tworząc twardą skorupę chroniącą całe nadwozie przed naturalnym starzeniem i wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

Nakładanie powłoki ceramicznej przeprowadza się w specjalistycznych punktach, które zajmują się tego typu usługami, jak na przykład w naszym serwisie. Cały zabieg jest dosyć czasochłonny, niemniej daje on doskonałe efekty, a jego działanie utrzymuje się nawet do 7 lat.

Zalety powłoki ceramicznej

Zastosowanie powłoki ceramicznej przynosi bardzo wiele korzyści. Nic dziwnego, że coraz większa liczba fanów motoryzacji decyduje się na ten zabieg. Oprócz ochrony karoserii przed naturalnym starzeniem powłoka ta umożliwia także:

  • łatwiejszą pielęgnację nadwozia,
  • zmniejszone przywieranie brudu do lakieru,
  • ochronę przed zarysowaniami,
  • zabezpieczenie przed promieniowaniem UV,
  • mniejszą podatność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Jednak to nie jedyne zalety. Powłoka ceramiczna poprawia także znacznie całościowy wygląd samochodu i sprawia, że doskonale się prezentuje, a także pięknie błyszczy. Trudno osiągnąć podobny efekt przy użyciu jakichkolwiek preparatów do pielęgnacji karoserii.

Kiedy warto nałożyć powłokę ceramiczną?

Powłokę ceramiczną najlepiej jest nałożyć zaraz po kupnie samochodu. Można w ten sposób najlepiej chronić lakier przed procesem starzenia się i utrzymać go w doskonałej kondycji na długi czas. Jeśli jednak jesteście posiadaczami używanego pojazdu, nie oznacza to, że powłoka ceramiczna nie sprawdzi się w Waszym przypadku. Niemniej trzeba wtedy w pierwszej kolejności przeprowadzić usuwanie wszelkich wad karoserii.

Jeśli jesteście zainteresowani nałożeniem powłoki ceramicznej na Wasze auto, zapraszamy serdecznie do naszej firmy. Od wielu lat wykonujemy wszelkiego rodzaju usługi z zakresu auto detailingu, a stale powiększające się grono zadowolonych klientów potwierdza wysoką jakość przeprowadzanych zabiegów.