Skip to main content

Dlaczego warto przyciemniać szyby w aucie?

By 18 lutego 202130 marca, 2021Aktualności
powłoka ceramiczna

W przeszłości na przyciemnianie szyb decydowali się głównie fani mocnego tuningu. Dziś zabieg ten wykonujemy znacznie częściej. Dlaczego coraz więcej właścicieli aut zgłasza się do nas? Jakie zalety mają przyciemniane szyby? Sprawdź!

Względy estetyczne

Jedną z usług, jaką oferuje nasze studio jest przyciemnianie szyb przy wykorzystaniu specjalistycznych powłok foliowych. Taki zabieg ma wiele zalet. Często właściciele czterech kółek decydują się na niego, kiedy chcą nadać autu drapieżny, a zarazem tajemniczy i ekskluzywny look. Samochody z przyciemnianymi szybami wyglądają bardzo interesująco.

Względy praktyczne

Przyciemnione szyby doceniają także i ci fani motoryzacji, którym zależy na wygodzie oraz komforcie jazdy. Otóż po takim zabiegu szyby skutecznie chronią przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym. W praktyce oznacza to mniejsze ryzyko oślepienia kierowcy przez światło słoneczne i – co ważne szczególnie w letnie miesiące – niższą temperaturę we wnętrzu auta. Dzięki używanej podczas zabiegu przyciemniania folii szyba nagrzewa się dużo wolniej.

Przyciemniane szyby zapewniają także poczucie intymności i prywatności. Podobnie jak zasłony okienne w domach i mieszkaniach chronią pasażerów przed wścibskimi spojrzeniami innych uczestników ruchu drogowego lub przechodniów.

Niewidoczne dla osób postronnych wnętrze, to nie tylko większy komfort korzystania z auta. To również większe bezpieczeństwo przewożonych w nim rzeczy. Widok pozostawionego w samochodzie smartfona, laptopa czy bagażu, może kusić potencjalnych włamywaczy, zachęcając do wybicia szyby i kradzieży. A przyciemnione szyby pozwalają swobodnie opuszczać auto na chwilę bez konieczności zabierania ze sobą wszystkich cennych przedmiotów.

Jak widać, zabieg przyciemniania szyb ma wiele zalet i wbrew pozorom nie jest rozwiązaniem tylko dla tych właścicieli samochodów, którym zależy na zmianie wyglądu nadwozia. Na jego wykonanie decydują się także osoby ceniące komfort jazdy i bezpieczeństwo.